III Akademickie Targi Pracy JOBBING
III Akademickie Targi Pracy – największy międzyuczelniany projekt w Polsce - już za nami. Tegoroczna edycja była wyjątkowa nie tylko pod względem rozbudowanego programu i kilku innowacji, ale przede wszystkim z powodu doskonałej frekwencji!

Mimo chłodnej i deszczowej pogody ATP JOBBING odwiedziło około 8 tysięcy odwiedzających, co sprawiło, że niektórzy Wystawcy musieli jeszcze przed południem uzupełniać materiały. 10 tysięcy Informatorów Targowych rozeszło się przed i w trakcie targów jak świeże bułeczki, zaś w badaniu na temat targów pracy przygotowane przez Stowarzyszenie na rzecz Akademickich Biur Karier oraz firmę MJCC Employer Branding Consultants wzięło udział 1349 osób!

Podczas ATP JOBBING oferty rekrutacyjne prezentowało blisko 60 Pracodawców, którzy mimo niesprzyjającej sytuacji na rynku pracy, wciąż mają ciekawe propozycje dla studentów, absolwentów i młodych specjalistów. W ramach „Strefy wiedzy” współpracowaliśmy z 23 firmami i instytucjami rynku pracy. Odbyło się 13 warsztatów, w których wzięło udział 545 uczestników! Długie kolejki w „Strefie Ekspertów” wskazywały, że nie brakowało również chętnych do konsultacji z zaproszonymi ekspertami.

Co warto podkreślić, Akademickie Targi Pracy JOBBING są projektem organizowanym przez 20 warszawskich uczelni oraz Stowarzyszenie na rzecz Akademickich Biur Karier. Dzięki dołączeniu do projektu uczelni o profilu technicznym i medycznym, po raz pierwszy gościliśmy na targach Pracodawców z branży informatycznej i farmaceutycznej. Ważną innowacją w tegorocznej edycji są Wirtualne Targi JOBBING, które stanowią internetowe przedłużenie wydarzenia i są pierwszą taką propozycją "targów łączonych" na rynku.

Zachęcamy już teraz do systematycznego odwiedzania strony www.jobbing.org.pl , na której będziemy informować o kolejnych przedsięwzięciach Akademickich Biur Karier i Stowarzyszenia na ich rzecz. Znajdziecie na niej galerię zdjęć z tej edycji wydarzenia oraz wersję elektroniczną informatora w postaci e-book`a.