Strona uczelni: www.wszp.edu.pl

Konkurs na komiks i animację.
Jeż Jerzy poleca konkurs na komiks i animację o tematyce ekonomicznej
Bohater najpopularniejszego polskiego komiksu – Jeż Jerzy zachęca do udziału w konkursie na komiks i animację o tematyce ekonomicznej organizowanym przez Fundację FOR we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK. Masz czas do 31 grudnia!
Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy ekonomicznej wśród Polaków poprzez przystępną i przyjemną formę, jaką jest komiks oraz animacja komputerowa. Program składa się z dwóch uzupełniających się części - konkursu na komiks i animację oraz edukacji dzieci i młodzieży na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości
i wiedzy o społeczeństwie na postawie scenariuszy lekcji przygotowanych do zwycięskich komiksów
i animacji.
Tematy tegorocznych komiksów i animacji powinny dotyczyć prowadzenia własnej firmy, problemu dziury budżetowej, udziału w wyborach lub wpływu gospodarki socjalistycznej na współczesną Polskę.
Rafał Skarżycki, współtwórca komiksu, uważa, że tematy prac są bardzo ciekawe, a jednocześnie wymagające, zaś samo przygotowanie się do ich stworzenia jest wyzwaniem. – „Niezależnie od tego, czy jest się profesjonalistą czy amatorem, tego typu konkursy dają możliwość przedstawienia swojego pomysłu szerokiej publiczności. Wygrana, czy wyróżnienie, to także mocny punkt w CV autora, który wiąże swoją przyszłość zawodową z rysowaniem” – mówi Skarżycki. –„Komiks ożywia przekaz, zwiększa zainteresowanie czytelnika, chroni przed nudą i jest doskonałym uzupełnieniem klasycznych form edukacji” – dodaje Skarżycki.
Co na to Jeż Jerzy? Praca konkursowa tego popularnego przedstawiciela innego gatunku, mającego czasami problemy ze zrozumieniem pewnych ludzkich problemów, zapewne byłaby wybitnie nieszablonowa. Rafał Skarżycki jest pewny, że Jeż Jerzy zareagował entuzjastycznie na wieść o nowej edycji konkursu, ponieważ jest idealnym odbiorcą komiksów i animacji o tematyce ekonomicznej – pole edukacyjne do zagospodarowania jest w jego przypadku bardzo duże.
Na autorów najciekawszych prac w kategorii komiksów i animacji czekają nagrody pieniężne (5000 zł – I miejsce, 3000 zł – II miejsce, 2000 zł – III miejsce oraz nagrody w poszczególnych kategoriach tematycznych), a najlepsze prace zostaną opublikowane. W jury konkursu zasiadają prof. Leszek Balcerowicz - Przewodniczący Rady Fundacji FOR oraz znani animatorzy, rysownicy i satyrycy: Tomasz Bagiński, Jacek Fedorowicz, Michał Ogórek, Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki (twórcy Jeża Jerzego), Marek Raczkowski, Antoni Rodowicz oraz Artur Adamski.
Podpisane prace należy dostarczyć do 31 grudnia 2009 roku na adres Fundacja FOR, Al. J. Ch. Szucha 2/4 lok.20, 00-582 Warszawa. Więcej informacji oraz pełny regulamin konkursu dostępne są na stronie Fundacji FOR: www.for.org.pl. Na stronie znajdują się również prace nagrodzone w pierwszej edycji konkursu oraz scenariusze lekcji z podstaw przedsiębiorczości, przygotowane na podstawie wybranych prac przez metodyków z Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy współpracy z ekonomistami FOR.
Partnerem Konkursu jest Bank Zachodni WBK.
Patroni Konkursu: Gazeta Wyborcza, Wyborcza.biz, Metro, Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Gildia.pl, Aleja Komiksu, Korba.pl, TOK FM, TVN24.pl.
Wsparcie Public Relations: Ciszewski Financial Communications


Fundacja FOR została założona w marcu 2007 roku przez prof. Leszka Balcerowicza (wyłączny fundator). Jej głównym celem jest wspieranie działalności społecznej, naukowej i oświatowej sprzyjającej rozwojowi instytucji demokratycznych w Polsce, a także wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego i wzrost zaangażowania obywateli w działania przyczyniające się do rozwoju kraju. Fundacja FOR, w ciągu swojej dwuletniej działalności, stała się ważnym think tankiem, aktywnie uczestniczącym w życiu społeczno-ekonomicznym Polski i Europy.


Więcej informacji

Alicja Defratyka             Aleksandra Gryciuk
Forum Obywatelskiego Rozwoju     Ciszewski Financial Communications
kom. +48  601 717 192            kom. +48 604 428 026
e-mail: alicja.defratyka@for.org.pl    e-mail: agryciuk@publicrelations.pl   
drukuj
wróć
wszystkie