Warsztaty organizowane przez firmę Provident

Kultura dzielenia się wiedzą.

Jak budować swoją pozycję w firmie? Jak planować karierę? A może lepiej nie robić planów, zdać się intuicję. Co to jest lobbing? Jak się odnaleźć w dużej korporacji? Na te i  wiele innych pytań odpowiadają eksperci firmy Provident podczas prezentacji  z cyklu „Kultura dzielenia się wiedzą”.

Projekt „Kultura dzielenia się wiedzą” jest autorskim pomysłem firmy Provident. Jego celem jest przybliżenie studentom ogólnej wiedzy biznesowej. Pracownicy firmy – eksperci w danej dziedzinie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Integralną częścią każdej prezentacji jest warsztat tematyczny. Studenci rozwiązują konkretny przypadek w oparciu o wiedzę zdobytą  wcześniej podczas wykładu.

„Najważniejsze to utrzymać uwagę widza. Staram się, żeby w moich prezentacjach było zawsze coś niepowtarzalnego, zaskakującego. Element, który nie tylko pozostanie w pamięci słuchaczy ale przede wszystkim pomoże zrozumieć trudniejsze kwestie   – mówi Tomasz Gryżewski, kierownik ds. korporacyjnych w Provident Polska.

Dla studentów udział w warsztatach to możliwość poznania „od podszewki” różnych biznesowych zagadnień m.in. jak się tworzy strategię firmy, na co zwrócić uwagę przygotowując kampanię lobbingową, ale także jak dobrze przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.  Jest to także doskonała okazja do zderzenia realiów akademickich ze światem biznesu.

„W ramach cyklu spotkań eksperci - praktycy mówią o własnych doświadczeniach zawodowych, dokonują autoprezentacji. Pokazują studentom jak osiągnąć sukces. Takie spotkania to także nowa jakość dla nauczycieli akademickich. Mamy okazję do wymiany poglądów, konfrontacji teorii z praktyką” – mówi Elżbieta Buczek, nauczyciel akademicki.

Wykład jest wyzwaniem także dla prelegenta. „Przygotowanie prezentacji dla każdego audytorium wymaga czasu i pracy. Szczególnie młodzi ludzie są pod tym względem wymagający. Zadają dodatkowe pytania, są ciekawi szczegółów. To bardzo mobilizuje” – mówi Mirosław Michalski, kierownik działu personalnego
i wynagrodzeń w  Provident Polska.

W ramach cyklu „Kultura dzielenia się wiedzą” eksperci z Providenta prowadzą wykłady
z następujących dziedzin: marketingu, szkoleń, lobbingu, komunikacji wewnętrznej.