Strona uczelni: www.wszp.edu.pl

Wolontariat (EVS) na Słowacji - WAKACJE 2015
Data dodania: 2015.04.26

Nr referencyjnyF-740
Data zamieszczenia oferty2015.04.26
Data ważności oferty 2015.05.10
StanowiskoWolontariat (EVS) na Słowacji - WAKACJE 2015
BranżaHotelarstwo i Turystyka
Miejsce pracyVychylovka
Województwo
Typ ofertyWolontariat
WymaganiaWymagania: znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej średniozaawansowanym

Inne: komunikatywność, kreatywność, elastyczność, odpowiedzialność, sumienność, dokładność, orientacja na klienta, zaangażowanie, etyka i profesjonalizm
Zgłoszenia w postaci CV sporządzonego w formacie Europass w języku angielskim prosimy przesyłać w terminie do 10 maja 2015 r. na adres e-mail: cor.mens@op.pl
Zakres obowiązkówGłówne obowiązki Wolontariuszy:
- odnawianie ekspozycji i renowacja starej linii kolejowej na terenie skansenu
- utrzymywanie ekspozycji skansenu w należytym porządku i czystości
- pomaganie przewodnikom oprowadzających wycieczki (jeśli wolontariusze będą czuli się na siłach)
- organizowanie zajęć dla grup dzieci i młodzieży odwiedzających skansen
- inne prace manualne na terenie skansenu w zależności od potrzeb
- samodzielne przygotowywanie się do wypełniania obowiązków Wolontariusza
- punktualność (dotyczy zarówno pracy, jak również spotkań organizowanych w ramach projektu)
- utrzymywanie w czystości mieszkania oraz miejsca pracy
- dbałość o dobrą reputację skansenu i organizacji goszczącej - upowszechnianie pozytywnego wizerunku Wolontariatu Europejskiego.

Zakwalifikowani Wolontariusze będą musieli stawić się na miejscu 1 lipca 2015 r. ponieważ już 2 lipca 2015 r. wezmą udział w szkoleniu wprowadzającym dla Wolontariuszy, a 3 lipca 2015 r. rozpoczną pracę.
Oferowane warunkiWarunki pracy:

Skansen Vychylovka - niedaleko polskiej granicy (kierunek od Żywca, przez Węgierską Górkę i Zwardoń do granicy polsko-słowackiej), możliwość dojazdu pociągiem do miasta Cadca, a następnie po ustaleniu z organizatorami samochodem do skansenu.

Zakwaterowanie, wspólne z innymi Wolontariuszami, zapewnia organizacja goszcząca na terenie skansenu. Wolontariusze będą dzielić pokój sypialny, dzienny i kuchnię oraz łazienkę (budynek z prysznicem znajduje się w odległości około 200 metrów od miejsca zakwaterowania.

Podróż - organizacja goszcząca zwraca zgodnie z zasadami Wolontariatu Europejskiego 90 proc. kosztów podróży tam i z powrotem. Budżet przeznaczony w ramach projektu na podróż z Polski na miejsce realizacji projektu i z powrotem wynosi 200 euro.

Praca - muzeum na otwartym powietrzu, praca od środy do niedzieli (wolne poniedziałki i wtorki). Praca z klientem (turystą odwiedzającym skansen). Łączny wymiar czasu pracy od 30 do 35 godzin tygodniowo.

Wynagrodzenie w postaci kieszonkowego - 95 euro miesięcznie oraz ryczałt na koszty utrzymania 170 euro na miesiąc.

Urlop - Wolontariusze mają prawo skorzystania z urlopu w wymiarze 2 dni za każdy przepracowany miesiąc w czasie realizacji projektu.

Ubezpieczenie - Wolontariusze będą objęci ubezpieczeniem (zdrowotnym, OC i na życie) MSH INTERNATIONAL w ramach polisy ubezpieczenia grupowego wykupionej przez Komisję Europejską (Agencja EACEA) dla programu Europejskiej Służby Wolontariatu.

Terminy - Wolontariat w ramach projektu "Experience Educate Empowerment" jest realizowany od 1 lipca 2015 r. do 31 sierpnia 2015 r. w ramach kończącego się Programu „Młodzież w działaniu” –
http://eacea.ec.europa.eu/youth/funding/2013/selections/documents/round-3/2013-r3-pb-selected-for-funding.pdf

Certyfikat – Każdy wolontariusz uczestniczący w projekcie otrzyma certyfikat YOUTHPASS potwierdzający udział w Wolontariacie Europejskim i uzyskane w jego ramach kompetencje i kwalifikacje

Wsparcie: przed wyjazdem każdy zakwalifikowany Wolontariusz otrzymuje możliwe wsparcie ze strony akredytowanej organizacji wysyłającej –
http://europa.eu/youth/vp/organisation/940769342_en
Po przyjeździe Wolontariusz będzie objęty opieką Mentora wyznaczonego przez organizację goszczącą
Zaloguj się aby aplikować

drukuj
wróć
wszystkie