Strona uczelni: www.wszp.edu.pl

Wolontariat Europejski (EVS) na Słowacji
Data dodania: 2015.08.20

Nr referencyjnyF-766
Data zamieszczenia oferty2015.08.20
Data ważności oferty 2015.08.30
StanowiskoWolontariat Europejski (EVS) na Słowacji
Branża
Miejsce pracy
Województwo
Typ oferty
WymaganiaDla naszego Partnera - Univerzitné pastoračné centrum (UPeCe) sv. Jozefa Freinademetza z siedzibą w Bratysławie, na Słowacji, poszukujemy jednego wolontariusza (mężczyzny), gotowego wziąć udział w zatwierdzonym już projekcie "UPeCe Fullness", który będzie realizowany w ramach Programu ERASMUS+, w okresie najpóźniej od 15 września 2015 r. do 14 września 2016 r.
Uniwersyteckie Centrum Duszpasterskie św. Józefa Freinademetz (w skrócie UPeCe) działa od 1997 roku i jest ośrodkiem akademickim, który pomaga studentom w pełni wykorzystać swoje talenty, rozwijać umiejętności i osobowość. Celem działalności Centrum jest pomoc studentom w urzeczywistnianiu w pełni ich życia studenckiego, poprzez wykorzystywanie ich talentów, rozwijanie umiejętności i kształtowanie osobowości.
UPeCe znajduje się w Bratysławie (stolica Słowacji) w największym campusie akademickim o nazwie Mlynská Dolina. Mlynská Dolina jest synonimem największego kompleksu akademików i domów studenckich w Europie Środkowej, ponieważ liczba osób zakwaterowanych w tym kompleksie corocznie mieści się między 10000 a 15000 studentów z całej Słowacji i z zagranicy. Siedzibę UPeCe dziennie odwiedza około 500 studentów, a niektóre działania mogą być udziałem nawet 800 młodych ludzi jednocześnie.
Wymagania: znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym (B1), komunikatywność, otwartość, sumienność, etyka i uczciwość w działaniu.
Zakres obowiązkówCentrum UPeCe jest otwarte 7 dni w tygodniu, przez 10 miesięcy w roku, od poniedziałku do soboty w godz. od 13:00 do 24:00 oraz w niedziele od 11:00 do 24:00. Praca jest rozdzielona między czworo wolontariuszy, z których każdy przepracuje, zgodnie z zasadami Programu Erasmus+ nie więcej niż 6 godzin dziennie. Podczas letnich wakacji (lipiec i sierpień), ośrodek jest zamknięty, a w tym czasie wolontariusze pomagają w odbudowie, naprawach i modernizacji Centrum.

Główne obowiązki wolontariusza:
- pomoc studentom w recepcji ośrodka (recepcja jest miejscem, gdzie student pobiera aktualne informacje i pomoce niezbędne do realizacji działań prowadzonych w Centrum),
- wspieranie zespołów tematycznych działających w Centrum (łącznie działają 22 zespoły, np. informatyczny, sportowy, teatralny, muzyczno-wokalny, kulinarny, marketingowy, katechizacyjny, liturgiczny, zespół wolontariatu, itp.)
- przygotowywanie pomieszczeń do zajęć realizowanych w Centrum oraz ich sprzątanie po zakończeniu codziennej działalności, zamykanie pomieszczeń centrum,
- przygotowywanie kaplicy do niedzielnych i poniedziałkowych Mszy Św. dla społeczności akademickiej,
- aktywne uczestnictwo w kursie języka słowackiego.
Oferowane warunkiPierwszy miesiąc projektu wolontariusz spędzi w rodzinie słowackiej, a następnie przeniesie się do mieszkania z innymi wolontariuszami. Dzięki temu wolontariusz będzie mieli okazję poznać kulturę i życie typowej rodziny słowackiej.
Wolontariusz będzie mieszkać razem z pozostałymi wolontariuszami w mieszkaniu składającym się z trzech pokoi, kuchni i łazienki. Dwa pokoje są sypialne, a trzeci pełni funkcję salonu. Miejsce zakwaterowania jest oddalone od UPeCe o 2 minuty pieszego spaceru.
Wolontariusze będą sami kupować jedzenie i gotować w mieszkaniu. Co tydzień będzie możliwość wspólnych zakupów artykułów spożywczych. Wolontariusze będą zmieniać się podczas gotowania, tak by każdy mógł gotować dla innych. Wolontariusze będą korzystać z jednej karty płatniczej w banku, gdzie będą zdeponowane pieniądze na zakupy żywności.
Wolontariusz będzie pracować 30 godzin w tygodniu. Dwa dni w ciągu tygodnia są wolne. Za każdy przepracowany miesiąc wolontariuszowi przysługują dwa dni urlopu. Dni urlopu można kumulować i wykorzystywać w innych miesiącach. Wolontariusz otrzymuje kieszonkowe w wysokości 95 euro miesięcznie. Zgodnie z zasadami Programu Erasmus+ Wolontariuszowi przysługuje zwrot kosztów podróży z miejsca zamieszkania do Bratysławy i z powrotem (po projekcie) w wysokości nie większej niż 90 proc. kosztów rzeczywistych.

Osoby zainteresowane są proszone o przesyłanie CV w formacie EUROPASS w języku angielskim. Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres: cor.mens@op.pl
Zaloguj się aby aplikować

drukuj
wróć
wszystkie